SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Umeå Södra FF

Matcher
APRIL 2024
 
08
18:30
mån
18:30    
Thorn Arena Fotbollshall
Umedalens IF - Umeå Södra DFF Gul1  -  5  
14
sön
00:00    
Övrig utanför Umeå
- Umeå Södra DFF Blå  -      
 
21
13:00
sön
13:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF Gul - Gimonäs Umeå IF2  -  3  
 
24
20:00
ons
20:00    
Thoren Arena
Umeå Södra DFF Blå - Sandåkerns SK F08/091  -  1  
27
11:00
lör
11:00    
Storsjö Arena
Sandviks IK - Umeå Södra DFF Gul1  -  1  
28
11:15
sön
11:15    
MSK Arena
Mariehem SK F09 - Umeå Södra DFF Blå0  -  8  
MAJ 2024
 
03
19:00
fre
19:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF - Röbäcks IF  -      
03
19:00
fre
19:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF F10 - Röbäcks IF0  -  3  
 
09
12:30
tor
12:30    
Thorén Arena Fotbollshall
Umedalens IF - Umeå Södra DFF F09/TSUIF F101  -  2  
09
20:00
tor
20:00    
Täfteborg
Täfteå IK/Ersboda/IFK Umeå - Umeå Södra DFF F09/TSUIF2  -  1  
 
13
20:00
mån
20:00    
Thorn Arena Fotbollshall
Flurkmarks IK/EIK - Umeå Södra DFF F09/TSUIF0  -  1  
16
20:15
tor
20:15    
Nolia 1
Umeå Södra DFF F09/TSUIF - Röbäcks IF F095  -  0  
19
15:30
sön
15:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF F10 - Sunnanå SK F090  -  6  
 
21
19:45
tis
19:45    
Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF DJ - Umeå Södra DFF F09/TSUIF0  -  0  
26
14:00
sön
14:00    
Sörvalla IP A
Sunnanå SK F-15 - Umeå Södra DFF F09/TSUIF F101  -  2  
 
28
20:15
tis
20:15    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF - Mariehem SK F091  -  2  
JUNI 2024
 
02
14:30
sön
14:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF F10 - Kågedalens AIF F08/091  -  1  
 
06
11:30
tor
11:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF - Sandviks IK3  -  0  
06
20:15
tor
20:15    
Nolia 1
Ersmarks IK/FIK - Umeå Södra DFF F09/TSUIF F103  -  2  
 
13
20:30
tor
20:30    
Nolia Konstgräs
Sandåkerns SK F08/09 - Umeå Södra DFF F09/TSUIF1  -  2  
15
14:00
lör
14:00    
O´learys Arena Skellefteå
Sunnanå SK F08 - Umeå Södra DFF Blå7  -  0  
16
13:15
sön
13:15    
Guldvallen
Skellefteå FF F08 - Umeå Södra DFF F09/TSUIF F104  -  2  
 
17
20:15
mån
20:15    
Umedalens IP
Umedalens IF F09 - Umeå Södra DFF F09/TSUIF2  -  1  
23
13:00
sön
13:00    
Nolia Konstgräs
Umeå Södra DFF F09/TSUIF - Betsele IF F 08/091  -  8  
 
25
20:15
tis
20:15    
Östra Ersbodaskolans konstgräsplan
Umeå Södra DFF F09/TSUIF - Umeå IK FF0  -  1  
27
20:30
tor
20:30    
Skogsvallen
Sävar IK/MSK F08/09 - Umeå Södra DFF F09/TSUIF F102  -  1  
29
14:00
lör
14:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF F10 - Morön BK F090  -  5  
JULI 2024
 
30
20:30
tis
20:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF - Täfteå IK/Ersboda/IFK Umeå  -      
AUGUSTI 2024
 
01
20:30
tor
20:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF F10 - Umedalens IF   -      
 
08
tor
00:00    
Röbäcks Konstgräs
Röbäcks IF - Umeå Södra DFF F09/TSUIF F10  -      
08
tor
00:00    
Övrig utanför Umeå
- Umeå Södra DFF F09/TSUIF  -      
 
14
20:00
ons
20:00    
Röbäcks Konstgräs
Röbäcks IF F09 - Umeå Södra DFF F09/TSUIF  -      
18
15:30
sön
15:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF F10 - Sunnanå SK F-15  -      
 
20
20:30
tis
20:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF - Gimonäs Umeå IF DJ  -      
25
16:00
sön
16:00    
Sörvalla IP A
Sunnanå SK F09 - Umeå Södra DFF F09/TSUIF F10  -      
 
27
tis
00:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF F10 - Ersmarks IK/FIK  -      
29
20:15
tor
20:15    
MSK Arena
Mariehem SK F09 - Umeå Södra DFF F09/TSUIF  -      
SEPTEMBER 2024
 
06
19:00
fre
19:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF - Flurkmarks IK/EIK  -      
07
13:00
lör
13:00    
Kågedalens IP
Kågedalens AIF F08/09 - Umeå Södra DFF F09/TSUIF F10  -      
08
15:30
sön
15:30    
Storsjö Arena
Sandviks IK - Umeå Södra DFF F09/TSUIF  -      
 
10
20:30
tis
20:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF - Sandåkerns SK F08/09  -      
12
20:30
tor
20:30    
Nolia 1
Umeå Södra DFF F09/TSUIF F10 - Sävar IK/MSK F08/09  -      
 
22
11:45
sön
11:45    
Skogsvallen
Morön BK F09 - Umeå Södra DFF F09/TSUIF F10  -      
22
18:30
sön
18:30    
Tannens IP
Betsele IF F 08/09 - Umeå Södra DFF F09/TSUIF  -      
 
24
20:30
tis
20:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF - Umedalens IF F09  -      
29
15:30
sön
15:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF F09/TSUIF F10 - Skellefteå FF F08  -      
OKTOBER 2024
 
03
20:30
tor
20:30    
Nolia 1
Umeå IK FF - Umeå Södra DFF F09/TSUIF  -      
 
VÅRA SPONSORER