SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Umeå Södra FF
Damer Div 2 & Div 3

Matcher
JANUARI 2024
 
26
19:15
fre
19:15    
Thorén Arena Fotbollshall
Umeå Södra DFF (2D) - Mariehem SK (2D)1  -  1  
FEBRUARI 2024
 
02
21:30
fre
21:30    
Nordichallen Sundsvall
Umeå Södra DFF - Söråkers FF2  -  0  
03
09:00
lör
09:00    
Nordichallen Sundsvall
Ramviks IF - Umeå Södra DFF0  -  2  
03
17:30
lör
17:30    
Nordichallen Sundsvall
Umeå Södra DFF - Vaksala SK 22  -  0  
04
09:30
sön
09:30    
Nordichallen Sundsvall
Umeå Södra DFF - Segeltorps IF2  -  0  
04
11:30
sön
11:30    
Nordichallen Sundsvall
Umeå Södra DFF - Heffnersklubbans BK1  -  2  
 
16
19:15
fre
19:15    
Thorén Arena Fotbollshall
Gimonäs Umeå IF (3D) - Umeå Södra DFF (2D)  -      
MARS 2024
 
17
17:00
sön
17:00    
Umeå Energi Arena SOL
Sandviks IK (2D) - Umeå Södra DFF (2D)1  -  5  
APRIL 2024
 
14
18:45
sön
18:45    
Umeå Energi Arena SOL
Umedalens IF - Umeå Södra DFF1  -  1  
 
20
11:00
lör
11:00    
MSK Arena
Umeå Södra FF 2 - GUIF  -      
20
13:00
lör
13:00    
MSK Arena
Stöde IF - Umeå Södra FF 1  -      
20
15:00
lör
15:00    
MSK Arena
Umeå Södra FF 2 - Umedalens IF  -      
20
18:00
lör
18:00    
MSK Arena
IFK Umeå - Umeå Södra FF 1  -      
21
10:00
sön
10:00    
MSK Arena
Ersmark/Flurkmark - Umeå Södra FF 2  -      
21
11:00
sön
11:00    
MSK Arena
Umeå Södra FF 1 - Sandviks IK  -      
21
14:00
sön
14:00    
MSK Arena
Umeå Södra FF 2 - IFK Umeå  -      
21
17:00
sön
17:00    
MSK Arena
GUIF - Umeå Södra FF 2  -      
 
28
13:00
sön
13:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF - Gimonäs Umeå IF0  -  3  
MAJ 2024
 
05
16:00
sön
16:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF - Kramfors Alliansen2  -  2  
 
07
20:30
tis
20:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF 2 - Ersmarks/FIK1  -  3  
11
13:00
lör
13:00    
Forsvallen Konstgräs
Köpmanholmen-Bjästa IF - Umeå Södra DFF0  -  1  
 
14
20:30
tis
20:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF 2 - Gimonäs Umeå IF 23  -  0  
18
14:00
lör
14:00    
Hörnsjö IP
Hörnsjö IF - Umeå Södra DFF 22  -  1  
19
13:00
sön
13:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF - Mariehem SK3  -  2  
 
21
20:30
tis
20:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF 2 - IFK Umeå2  -  3  
26
14:30
sön
14:30    
Tannens IP
Betsele IF - Umeå Södra DFF0  -  2  
 
28
20:30
tis
20:30    
MSK Arena
Mariehem SK 2 - Umeå Södra DFF 20  -  1  
JUNI 2024
 
03
20:00
mån
20:00    
Thorn Arena Fotbollshall
Umeå Södra DFF 2 - Robertsfors IK0  -  3  
06
13:00
tor
13:00    
Sandviks IP
Sandviks IK - Umeå Södra DFF0  -  3  
08
13:30
lör
13:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF 2 - Röbäcks IF2  -  3  
09
13:00
sön
13:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF - Umedalens IF0  -  0  
 
11
tis
00:00    
Nolia Fotbollshall
Umeå Södra DFF 2 - Sandviks IK 2  -      
15
13:00
lör
13:00    
Remslevallen
Remsle UIF FF - Umeå Södra DFF2  -  1  
 
18
20:15
tis
20:15    
Grubbevallen
Sandåkerns SK - Umeå Södra DFF 23  -  0  
23
18:00
sön
18:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF - Domsjö IF1  -  0  
 
25
20:30
tis
20:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF 2 - UIF/SSK 24  -  0  
27
20:00
tor
20:00    
Ålidhem Arena
Gimonäs Umeå IF - Umeå Södra DFF0  -  1  
JULI 2024
 
30
20:00
tis
20:00    
Ersmarks IP
Ersmarks/FIK - Umeå Södra DFF 2  -      
AUGUSTI 2024
 
04
13:00
sön
13:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF - Köpmanholmen-Bjästa IF  -      
 
11
15:00
sön
15:00    
Kramfors IP A-plan
Kramfors Alliansen - Umeå Södra DFF  -      
 
13
20:00
tis
20:00    
Carlslunds IP
Gimonäs Umeå IF 2 - Umeå Södra DFF 2  -      
17
13:00
lör
13:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF 2 - Hörnsjö IF  -      
18
13:00
sön
13:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF - Betsele IF  -      
 
21
20:30
ons
20:30    
Vildmannavallen IP
IFK Umeå - Umeå Södra DFF 2  -      
23
20:00
fre
20:00    
MSK Arena
Mariehem SK - Umeå Södra DFF  -      
25
15:30
sön
15:30    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF 2 - Mariehem SK 2  -      
 
30
19:00
fre
19:00    
Umedalens IP
Umedalens IF - Umeå Södra DFF  -      
SEPTEMBER 2024
 
03
20:30
tis
20:30    
Stantorsvallen
Robertsfors IK - Umeå Södra DFF 2  -      
08
13:00
sön
13:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF - Sandviks IK  -      
 
09
20:30
mån
20:30    
Röbäcks Konstgräs
Röbäcks IF - Umeå Södra DFF 2  -      
15
13:00
sön
13:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF - Gimonäs Umeå IF  -      
 
18
ons
00:00    
Storsjö Arena
Sandviks IK 2 - Umeå Södra DFF 2  -      
21
13:00
lör
13:00    
Domsjö IP
Domsjö IF - Umeå Södra DFF  -      
 
27
19:00
fre
19:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF 2 - Sandåkerns SK  -      
29
13:00
sön
13:00    
Tegstunets IP
Umeå Södra DFF - Remsle UIF FF  -      
OKTOBER 2024
 
01
20:15
tis
20:15    
Umedalens IP
UIF/SSK 2 - Umeå Södra DFF 2  -      
 
VÅRA SPONSORER